A to i přesto, že Tyršovy sady čeká dlouho odkládaná rekonstrukce.

Firma prý s kinem problém nemá

Jestli se unikátní prázdninový projekt, který nemá v celé České republice obdoby, bude muset nakonec přesunout do prostor vedle pardubického skateparku u hlavního vlakového nádraží, nyní záleží hlavně na vzájemné domluvě investora, tedy pardubické radnice, stavební firmy a provozovatele letního kina.

„Chceme při rekonstrukci městského parku vyjít vstříc provozovateli i návštěvníkům letního kina. Proto se budeme snažit o co nejmenší zásahy do stávajících aktivit v Tyršových sadech," prohlásil Michal Kaizar, tiskový mluvčí společnosti BAK, která bude opravu sadů provádět.

„Technicky s letním kinem v Tyršových sadech žádný problém nemáme. Můžeme pracovat tak, aby se rekonstrukce výrazně nedotkla jeho provozu. Náš plán prací to nijak zásadně nenaruší. S rekonstrukcí začneme jinde, a to tak, aby časový harmonogram stavby nebyl ohrožen," ujistil Michal Kaizar.

To je pro provozovatele letního kina Jana Motyčku dobrá zpráva. „Kdybychom narušovali průběh rekonstrukce, tak bychom se samozřejmě z Tyršových sadů vystěhovali. Ale stavební firma nás ujistila, že nějaký zásadní problém s kinem nemá. Stěhování ke skateparku by bylo nákladné a z našeho pohledu nehospodárné. A už jednou jsme zažili, že se kino muselo vystěhovat a my jsme se pak dívali na prázdný areál Tyršových sadů, kde se nedělo vůbec nic," nechal se slyšet Jan Motyčka.

Starosta „jedničky" je zatím optimistou

„Jednání jsou zatím velmi konstruktivní, a to jak ze strany úředníků města, tak i zástupců stavební firmy. Výpověď letního kina z Tyršových sadů sice v tuto chvíli platí, ale technicky tuto situaci řešit lze. Jsem stále optimistou a věřím, že Pardubické letní kino v Tyršových sadech setrvá," sdělil starosta prvního pardubického městského obvodu Jaroslav Menšík.